А

Rus А nima?, Rus - Serbian lug'at А bu nima degani?

аI 1-я буква русского алфавита от «а» до «я» — од «а» до «ш» од почетка до крајааII союз 1) a, али: я остаю́сь в Москве, а ты уезжа́ешь в Белград — ја ћу остати у Москви, а ти ћеш отићи у Београд прошло́ мно́го лет, а я всё по́мню — прошло је много година, али ја све памтим 2) већ, него Винова́т не я, а ты — Нисам крив ја, него / већ ти Я пойду́ не за́втра, а по́слезавтра — Нећу поћи сутра, него / већ прекосутра. 3) него, а то: хоть бы э́то случи́лось но́чью, а то днём! — да се барем то десило ноћу, него је био дан! 4) јер: на́до е́хать, а то уже по́здно — треба да се иде (треба ићи), јер је већ касно 5) иначе: переста́нь крича́ть, а (не) то я уйду́ — престани да вичеш, иначе ћу отићи 6) или: пойди́те туда, а то пошл́ите кого́-нибу́дь — идите тамо или пошаљите некога 7) a, и: а чьи все эти кни́ги? — и / а коме припадају ове књиге?аIII частица 1) дер (често се не преводи), де: а ну, попро́буй догна́ть меня́! — покушај да ме стигнеш! а ну-ка, встава́й! — дер, устај! (дер и де се углавном користе у северним говорима, у осталим областима нису у употреби. Уместо њих се углавном користи неутрално хајде (ајде) 2) (понављaње): Оте́ц, а оте́ц! — Оче, а оче! или Оче, о оче! 3) а? ( уз упитну реченицу) : вы бы́ли там? а? — Да ли сте ишли тамо? а? б) (на крају реченице) а?: хоти́м ли, а? — хоћемо, а? как тебе́ э́то нра́вится, а? — како ти се ово свиђа, а?аIV межд. 1) (чуђење) a: а, во́т оно́ что! — а, то је то! 2) (препознавање) a: а-а, э́то ты! — А-а то си ти! 3) (бол, страх) ay 4) (безбрижност) тja: а, ничего́! — тja, ништа! 5) (претња) а: а, так ты ещё здесь! — а, још си ту!


Rus - Serbian lug'atida Rus А so'zining Serbian ma'nosi nima? Rus tili bo'limidagi А so'zi Serbian tilidagi ma'noni yuqoridan o'qingiz mumkin. А boshqa tillarda ma'noni quyidagidan topishingiz mumkin.

Rus - Serbian луғатида Rus А сўзининг Serbian маъноси нима? Rus тили бўлимидаги А сўзи Serbian тилидаги маънони юқоридан ўқингиз мумкин. А бошқа тилларда маънони қуйидагидан топишингиз мумкин.

Was this article helpful?

93 out of 132 found this helpful